< zpět na novinky

aktuality

Vypálená Baterka

Vzali jsme IPA Baterku 15° a odvezli jí jen pár kilometrů do zbrusu nového rodinného lihovaru Dlabka v Českém ráji. Tam vznikly naše první sladové pálenky a myslíme, že se nám (respektive Dlabkům) povedlo něco setsakramentsky dobrého.

Většina pivních pálenek je ze spodně kvašených piv a to jim dává výrazný sladový nádech, který je fajn jako zajímavost, ale málokdy vznikne něco zásadně dobrého. Naše pálenka je ze svrchně kvašeného piva s chmely Citra a Cascade, je to chuťově výrazná IPA a tak jsme byli zvědaví, co z toho vyleze.

No a výsledek překvapil i nás. Už vůně je lehká a ovocná, ale když se napijete, tak sklouzne do krku, krásně čistá a jemná chuť pálenky, která nepřipomíná nic, co kdokoliv z nás pil. Je to skvělý pití a vzhledem k tomu, že jsme nechali vyrobit jen 96 lahví, které mizí neskutečnou rychlostí, tak si musíte pospíšit, tak tu s námi dlouho nebude a stejnou už nikdy nevyrobíme.

Tím to ale nekončí. Kromě základní varianty je tu ještě varianta zimní. V ní je trocha koření a hlavně ležela v sudu po javorovém sirupu. Je to šílené. Ze stejného základu tu máme úplně jiné pití. Zimní varianta voní výrazně po červeném jalovci, ale odlehčuje ho skořice, badyán a další koření. Barva je krásně medová a chutná po medu. Ale nečekejte medovinu, vůbec to není hubolep, jen hřejivá medová chuť, která se rozplyne na jazyku a pak nastoupí horký ocásek, který vás bude hřát několik minut.

Ani té zimní verze nemáme nazbyt, vzniklo jen 186 lahví a mizí úplně stejnou rychlostí.

Obě naše pálenky najdete u nás v pivovaru, na e-shopu i na stáncích, když někam jedeme. Až nebudou…nebudou. Však my zase něco vymyslíme.

Nakupujte tady: https://eshop.pivovarvolt.cz/palenky/