< zpět na akce

akce

PAST

Připravili jsme lístky celkem ve 4 vlnách:
1.vlna 200Kč
2.vlna 250Kč
3.vlna 300Kč
4.vlna 350Kč
P/\ST
Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdé elektroniky. Pokus o přesah. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to není nahlas, tak to není dobrý. Zahřátí prokřehlých rukou o hořící kapitol. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát.
Pražské duo P/\ST jde záměrně proti proudu domácí rapové scény a na její myšlenkovou vyprázdněnost nabízí lék v podobě vynalézavých i surreálných textů. Ivo Sedláček a Dan Kranich se potkali na pražské DAMU a v roce 2019 skončili na druhém místě v hitparádě pro nové naděje domácí hudební scény Startér na Radiu Wave. Debut Expedice do vnitrobloku se setkal s vřelým ohlasem, stejně jako jejich energické koncerty a dovedl je až k nominaci na cenu VINYLA v kategorii objev roku. „Rapové duo čapne pod krkem a chytí do svého flow a temných beatů. Objev Besedy, uhranutí, úkaz, který budu rozdýchávat dlouho,“ napsala po jejich vystoupení na Besedě u Bigbítu Veronika Miksová na www.fullmoonzine.cz. (z webu vinyla.cz)
Mimo jiné kapela složená ze dvou divadelníků (oba jsou herci a Ivo Sedláček zároveň pracuje jako skladatel scénické hudby) obdržela v roce 2020 Cenu divadelní kritiky za hudbu roku v inscenaci Šílený Herkules, ze které vzniklo album HYBRIS. V roce 2022 pak vytvořili originální soundtrack k inscenaci Smutek sluší elektře v Národním divadle Brno a tamtéž ho pravidelně hrají živě.
Kapela pravidelně koncertuje po celé republice a na Slovensku. Má za sebou desítky koncertů od malých klubů a festivalů až po ty největší jako je Beseda u Bigbítu, POP MESSE nebo Pohoda.
 
Jako support se představí známé tváře v podobě lokálních DJ´s DaRoot a 3ska
Po koncertě připravujeme AFTERPARTY!
Hudební léto ve Voltu je cyklus koncertů v areálu pivovaru Volt, kde se letos představí umělci jako 7 krát 3, Lenka Dusilová, Paulie Garand & Kenny Rough, Past, The Fialky, Houba, Vasilův Rubáš nebo Rozálie. Akce je podpořena z rozpočtů města Jablonec nad Nisou a Libereckého kraje!